I-tec Insulation

Doskonała izolacja, dzięki
nowoczesnej technologii.

Doskonale izolowane okna są obecnie absolutną koniecznością zarówno przy budowie domu, jak i przy jego renowacji. Aby jeszcze bardziej poprawić termikę okien, Internorm opracował innowacyjną technologię izolacji I-tec Insulation. Wnęki naszych okien wypełniliśmy drobnymi granulkami z materiału termoizolacyjnego, zamiast standardową pianką izolacyjną – granulat dokładnie wypełnia każdą szczelinę, zapewniając jeszcze lepsze ocieplenie.

I-tec Insulation Internorm

Ekologiczny granulat
zamiast pianki

I-tec Insulation stosowany jest seryjnie już w dwóch modelach okien Internorm. Granulat dociskany jest pod ciśnieniem do wnętrza ramy, dzięki czemu wypełnia komorę izolacyjną równomiernie, znacznie lepiej niż pianka wycięta na kształt komory. Izolacja cieplna znacznie się poprawiła od momentu zastosowania tej technologii.

Zalety

  • Bezkonkurencyjna izolacja termiczna

  • Minimalne obciążenie środowiska przez rezygnację ze szkodliwej dla atmosfery izolacji

  • Dokładne wypełnienie komór profilu

Izolacyjność termiczna
to nasz piorytet

Aby uszczelnić nasze okna, w Internorm stosujemy wyłącznie izolację wolną od związków z grup CFC, HCFC i HFC. Skróty oznaczają specjalne kombinację substancji chemicznych: fluoru, chloru i węglowodorów. Są one wyjątkowo szkodliwe dla środowiska ze względu na wysokie emisje CO2 podczas produkcji i mają znaczny wpływ na niszczenie warstwy ozonowej.

Wartością kontrolną dla izolacji termicznej jest współczynnik przenikalności cieplnej okien UW. Im niższy, tym lepiej. Nasze okna z I-tec Insulation osiągają znacznie niższą wartość współczynnika UW niż okna standardowe. Według aktualnych wytycznych okna energooszczędne nie powinny przekraczać UW = 1 W/m2K, natomiast okna pasywne mogą mieć maksymalne UW = 0,8 W/m2K.

Okna Internorm wyposażone w technologię I-tec Insulation osiągają wartości UW na poziomie około 0,6 W/m2K, znacznie przewyższając nawet najbardziej wymagające standardy. Wyniki testów cieplnych świadczą o wyjątkowej skuteczności izolacji I-tec Insulation. Pamiętajmy, że dom o szczelnych oknach to przede wszystkim mniejsze zużycie energii, które przekłada się zarówno na dbałość o środowisko, jak i oszczędności na rachunkach za prąd lub centralne ogrzewanie.

Zastosowano

System wewnętrznej wentylacji I-tec Wentylacja znajdziesz w wybranych oknach.

Poznaj inne innowacje z grupy I-tec stworzone
i stosowane przez Internorm

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności