Zalety domu pasywnego

Dom pasywny to nowa idea w podejściu do oszczędzania energii

Dom pasywny to
nowa idea w podejściu
do oszczędzania
energii

Budynki tego typu wyróżniają świetne parametry izolacyjne oraz zastosowanie szeregu rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji.

Praktyka pokazuje, że zapotrzebowanie na energię w takich obiektach jest ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach. Jednym z podstawowych elementów wpływających na pasywność budynku są okna.

Więcej o cechach domu pasywnego

Okna energooszczędne w domach pasywnych pełnią bardzo ważną rolę

Okna energooszczędne w domach pasywnych pełnią bardzo ważną rolę

Okna mimo dużej powierzchni szklanej mogą zmniejszać straty ciepła, a także dają możliwość pozyskiwania ciepła dzięki promieniowaniu słonecznemu.

Jakie powinny być okna przeznaczone do domów pasywnych? Tylko okna trzyszybowe o wysokiej izolacyjności cieplnej mogą spełnić bardzo trudne wymogi. Profil okna musi mieć bardzo ciepłą konstrukcję. Krawędzie oszklenia powinny być zoptymalizowane termicznie. Montaż stolarki pasywnej różni się od standardowego "montażu na piankę". Montaż okien pasywnych powinien być przeprowadzony przy użyciu specjalnych materiałów przeznaczonych do budownictwa energooszczędnego przez fachowców wyszkolonych w tej dziedzinie. 

Zobacz modele okien pasywnych od Internorm

Dom pasywny to inwestycja na lata

Dom pasywny to inwestycja na lata

Dom pasywny gwarantuje zarówno zimą, jak i latem niezmienną, przyjemną temperaturę bez konieczności stosowania tradycyjnych systemów ogrzewania lub klimatyzacji.

Wykorzystanie ciepła dostarczanego przez promienie słoneczne oraz ciepła produkowanego przez urządzenia i mieszkańców w zupełności wystarcza, gdyż energia cieplna potrzebna do ogrzania domu pasywnego to zaledwie 10% energii zużywanej przez dom ogrzewany w tradycyjny sposób.

Oszczędność, komfort i ochrona środowiska

Okna Internorm są przeznaczone do domów pasywnych

Okna Internorm są przeznaczone do domów pasywnych

W celu zagwarantowania wysokiej jakości okien pasywnych niezależny Instytut Techniki okiennej z Rosenheim przeprowadza certyfikację produktów min. pod kątem ich izolacyjności cieplnej, po to aby klient był pewien, że nabywa okna predysponowane do domów pasywnych..

Internorm jest liderem w produkcji bezpiecznych okien do domów pasywnych. Wszystkie okna z oferty Internorm posiadają energooszczędną izolacyjność cieplną. Dodatkowo Internorm posiada w swojej ofercie drzwi pasywne!