Bezpieczne okna i drzwi

Z pewnością bezpieczne. W końcu
możesz poczuć się pewnie w domu!

Aby w domu poczuć się całkowicie bezpiecznie i komfortowo, zwróć uwagę na prawie niczym nieograniczone możliwości stosowania różnych zabezpieczeń. Dom niestety oferuje włamywaczom wiele szans. Ponad połowa włamań następuje przez okna i drzwi balkonowe. Wszystkie okna antywłamaniowe Internorm w wersji seryjnej są wyposażone w podstawowy zestaw zabezpieczeń.

Kiedy najczęściej dokonywane są włamania?

Właśnie podczas urlopu, podczas zmierzchu i w nocy liczba włamań znacznie wzrasta. Także jesienią, kiedy dni stają się krótsze, nadchodzi gorący sezon dla włamywaczy. Mieszkania i domy, w których nikt nie przebywa, są kwalifikowane jako szczególnie zagrożone, ponieważ złodzieje dokonują swoich występków bardzo szybko i bez większego zamieszania.

Bezpieczne okna to podstawa

Około 8 z 10 włamań jest popełnianych właśnie przez okno – szczególnie przez niezabezpieczone tarasy i drzwi balkonowe. Ulubione punkty włamań dla złodziei to drzwi wejściowe do domu oraz drzwi boczne.

 • 81%

  wyważenie okna

 • 9%

  uchylone okna

 • 6%

  wybicie szyby

 • 4%

  pozostałe

Włamywacze wyważają najczęściej skrzydło okna. Tradycyjny model okna bez wyposażenia zabezpieczającego można otworzyć za pomocą śrubokrętu w kilka sekund. Okna położone na wyższych piętrach są także zagrożone, kiedy włamywacz może się do nich dostać dzięki różnym środkom pomocniczym, jak garaże, śmietniki, drabiny czy meble ogrodowe.

Bezpieczeństwo okien i drzwi Internorm

Bezpieczne okna i drzwi I-tec Ryglowanie

Wszystkie okna firmy Internorm są seryjnie wyposażone w podstawowe zabezpieczenie, które utrudnia włamywaczom dostanie się do domu przez okno. W zależności od indywidualnych wymogów bezpieczeństwa okna Internorm mogą być doposażone także w wiele dodatkowych opcji.

Zamiast konwencjonalnych czopów blokujących klapy przejmują pewne i precyzyjne blokady na skrzydłach okien z ramami. Rozmieszczone w odpowiednich odstępach na wszystkich czterech stronach skrzydeł okien, klapy przylegają przy blokowaniu bezpośrednio do wnętrza ramy i uniemożliwiają tym samym otworzenie się okna.

Podczas zamykania okna otwierają się klapy, które przylegają bezpośrednio do wnętrza ramy. Na podstawie sporej głębokości zamka klap okno nie jest w stanie wypaść z prowadnic.

Kto włamie się przez okno Internorm KF 500?

79 prób – 79 razy nie udało się. KF 500 – okno PCV od Internorm ze zintegrowanym Ryglowaniem I-tec zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Przekonaj się sam!

Okno PCV-aluminiowe KF 500 dzięki specjalnej technice ryglowania nawet w standardowej wersji okuć ma klase odporności na włamania RC 2 według normy en1627-1630

Jeszcze więcej
bezpieczeństwa w
oknach Internorm

Antywłamaniowe zaczepy zamków

Antywłamaniowe zaczepy zamków

Wszystkie systemy okien Internorm są wyposażone w zabezpieczenia podstawowe. Solidne, ładne i eleganckie zaczepy zamków w kolorze srebrnym ryglują okno wraz z zamontowanymi na ścieżnicy 8-kątnymi sworzniami grzybkowymi.

Oszklenie I-tec

Oszklenie I-tec

Dzięki opatentowanej przez Internorm technologii wstawiania pakietu szybowego, wyważenie szyby jest niemożliwe. Szyba jest przyklejona do ramy okna na całym obwodzie, dzięki czemu trzyma się stabilnie i mocno. W tę innowację I -tec wyposażone są wszystkie okna Internorm.

Ukryte okucia oraz i-tec ryglowanie

Ukryte okucia oraz i-tec ryglowanie

Przy ryglowaniu okna klapki ryglujące otwierają się i ze wszystkich czterech stron zostają wciśnięte bezpośrednio w ościeżnicę. Okna nie można już wyważyć. Okucia ukryte gwarantują, że okna nie można podnieść z zawiasów.

Bezpieczne szkło wielowarstwowe

Bezpieczne szkło wielowarstwowe

W przeciwieństwie do tradycyjnych szyb okiennych, które rozbijają się na drobne kawałki, bezpieczne szkło wielowarstwowe nie rozpada się. Odporne na zerwanie folie trzymają szybę w całości, szyba pozostaje w ramie okna i nie stwarza zagrożenia dla ludzi oraz chroni nasz majątek.

Klamki antywłamaniowe i blokowane

Klamki antywłamaniowe i blokowane

Opatentowany mechanizm blokujący niezawodnie chroni przed przesunięciem rygli od zewnątrz (standardowo w oknach z PCV i PCV i aluminium KF 500). Ponatto oferujemy klamki zamykane na klucz, które zapewniają bezpieczeństwo dzieci i doskonałą ochronę antywłamaniową w jednym.

Monitorowanie elektroniczne

Monitorowanie elektroniczne

Czujniki zamknięcia informują w dyskretny i niezawodny sposób przez aplikację I -tec SmartWindow, czy i które okno lub drzwi balkonowe są otwarte lub zamknięte. System monitorowania na życzenie może też zostać podłączony przewodem do któregoś z dostępnych w sklepach systemów alarmowych.

Bezpieczne okna pasywne

System I-tec Ryglowanie znajdziesz w wybranych oknach.

Antywłamaniowe drzwi wejściowe

Prezentacja sytemu Comfort Drive - otwórz drzwi od zewnątrz

Aby zapewnić optymalną ochronę przez włamywaczami również w obszarze drzwi zewnętrznych, stosujemy wyłącznie sprawdzone systemy ryglowania renomowanych producentów. W naszych drzwiach wejściowych z aluminium stosujemy pięć rygli zabezpieczających firmy KFV. W drzwiach wejściowych drewniano-aluminiowych montujemy ryglowanie wielopunktowe firmy Winkhaus. Trzy masywne zawiasy drzwiowe i wkładka cylindryczna zamka zabezpieczona przed rozwierceniem i przed otwieraniem manipulacyjnym dodatkowo chronią drzwi przed włamaniem.

Ryglowanie elektryczne i zapornica drzwiowa

Ryglowanie elektryczne i zapornica drzwiowa

Domofon umożliwia ustalenie, kto stoi pod drzwiami wejściowymi. Dopiero, kiedy się upewnisz, że to nie jest włamywacz, otwierasz drzwi za pomocą zamka elektrycznego. Ponadto dzięki zastosowaniu zapornicy drzwiowej włamywacz nie będzie mógł popchnąć lub pociągnąć drzwi.

Czytnik lini papilarnych lub kodu

Czytnik lini papilarnych lub kodu

Odcisk palca, jedyny i niepowtarzalny, jest bezpieczniejszym rozwiązaniem niż najlepszy klucz. Manipulowanie przy systemie od zewnątrz nie jest możliwe. Alternatywnym rozwiązaniem jest dostęp za pomocą czynnika kodów.

Wkładki antywłamaniowe

Wkładki antywłamaniowe

Stosujemy wkładki, które oprócz zabezpieczenia przed rozwierceniem i otwieraniem manipulacyjnym posiadają dodatkowe zabezpieczenie przed wyciągnięciem i wyrwaniem, czyli dodatkowe narzędzie antywłamaniowe. Duża powierzchnia klucza o specjalnym kształcie umożliwia łatwe zamykanie, zapobiegając wygięciu lub złamaniu klucza.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zapraszamy do kontaktu Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 889 987)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności