German Design Award dla okna KF 520!

Internorm, wiodący europejski producent okien, otrzymał nagrodę German Design Award w kategorii “Excelent Product Design” za okno PCV-aluminiowe KF 520. Jest to kolejny dowód na to, że okna nowej generacji łączą nowoczesny design ze zaawansowaną technologią. Dzięki smukłej ramie uzyskujemy maksymalny udział szkła w powierzchni okna.„Jesteśmy bardzo dumni, że nasze okna nowej generacji otrzymało kolejną prestiżową nagrodę, po MUSE Design Award, German Innovation Award i EnergieGenie Innovationspreis. To znak, że KF 520 wyznacza nowe standardy designu w całej Europie” – mówi Christian Klinger, współwłaściciel Internorm.

„German Design Award“ za doskonały design produktu

German Design Award to międzynarodowa nagroda premium przyznawana przez German Design Council innowacyjnym produktom i ich twórcom, którzy budują niemiecką i europejską architecture. Zdobywcy nagród są pionierami w swoich branżach i wyznaczają trendy gospodarki. To dzięki międzynarodowemu Jury, które dba o sprawiedliwy i przemyślany werdykt. Nagroda German Design Award została ufundowana w 2012 roku i dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych konkursów designerskich na świecie, ciesząc się dużym uznaniem nie tylko wśród specjalistów.

„Międzynarodowe nagrody są dowodem na to, że dzięki KF 520 poszerzyliśmy horyzonty na rynku okiennym. KF 520 łączy w sobie design, technologię i estetykę, spełniając najwyższymi wymaganiami nowoczesnej architektury. To jest nowa generacja okien firmy Internorm ”- mówi z dumą współwłaściciel i rzecznik firmy Internorm Christian Klinger.

Nagrodzone okno premium KF 520: więcej światła, więcej szkła, wyższe bezpieczeństwo

Rama ościeżnicy i skrzydła są o jedną trzecią węższe niż w poprzednich modelach, zapewniając maksymalny udział szkła w oknach nowej generacji i oferując tym samym maksymalny dostęp światła. Ponadto począwszy od KF 520 okna Internorm są standardowo wyposażone w przeszklenie premium ECLAZ™ o podwyższonej przenikalności światła słonecznego. Jest to pakiet szybowy pokryty specjalną powłoką, która zapewnia lepszą przepuszczalność światła niebieskiego, czyniąc wnętrza jaśniejszymi i wpuszczając o ok. 10% więcej światłą dziennego.

Dzięki powłoce ECLAZ™ przeszklenie jest wyjątkowo przezroczyste, nawet przy zastosowaniu systemu trzyszybowego, tworzy jasną atmosferę we wnętrzu, jednocześnie zapewniając wspaniały widok na zewnątrz. W oknach nowej generacji skrzydło jest pozbawione listwy przyszybowej po stronie zewnętrznej, widoczna jest tylko rama ościeżnicy, co uniemożliwia odróżnienie modelu KF 520 od przeszklenia stałego. Ponadto innowacyjny, purystyczny design okna uzupełniony został o unikalny system ryglowania: zamiast wystających sworzni ryglujących firma Internorm stosuje zintegrowane klapki stalowe rozmieszczone gęsto ze wszystkich czterech stron skrzydła. W ten sposób KF 520 łączy w sobie design, estetykę i antywłamaniowość klasy RC3.

Czwarta nagroda za designerskie okno Internorm

W marcu tego roku firma Internorm otrzymała już nagrodę „Energie Genie Innovationspreis 2020” od Federalnego Ministerstwa Zrównoważnego Rozwoju i Turystki na targach oszczędzania energii w Wels, German Innovation Award 2020 w kategorii „Zwycięzca” i międzynarodową nagrodę MUSE Design Award 2020. Razem z German Design Award KF 520 otrzymało już 4 nagrody w roku premiery!

Kontakt dla mediów

Jesteś redaktorem? Chciałbyś napisać o Internorm, zapraszamy do kontaktu.
  • Karol Niespodziewanski

    Karol Niespodziewanski

    k.niespodziewanski@internorm.com.pl
  • Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

    Polityka prywatności