Apartamenty Kolektorska 56 z oknami Internorm

W zielonej części Warszawy powstał luksusowy apartamentowiec z oknami od podłogi aż po sufit. Przestronne wnętrza zaprojektowano z myślą o optymalizacji zarówno pod kątem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Gwarancją trwałości budynku są materiały budowlane oraz stolarka okienna i drzwiowa najwyższej jakości. Dzięki temu apartamenty przy Kolektorskiej są długoterminową inwestycją w niezawodność i ekologię.Miejskie życie w przyjaźni z naturą

Główną ideą projektu była fuzja nowoczesności z ekologią. Dlatego budynek znajduje się w towarzystwie miejskiej zieleni, a dzięki szerokim oknom wnętrza zanurzają się w świetle dziennym. Dach pokryto roślinnością ekstensywną, która chłonie wodę deszczową, filtruje powietrze i pochłania hałas.

Apartamenty wyposażono w okna wielkoformatowe, zapewniając tym samym jasność wnętrz i piękne widoki. Ponieważ priorytetem był niski wpływ na środowisko, kluczową rolę odegrała izolacyjność termiczna stolarki okiennej. Aby osiągnąć wysoką energooszczędność przy zastosowaniu dużych przeszkleń, deweloper postanowił zainwestować w trzyszybowe okna pasywne.

Kolektorska-3-Okna-drewniano-aluminiowe-Internorm

Rozświetlony salon z widokiem na park

Ideą projektu było stworzenie otwartych, jasnych wnętrz wypełnionych światłem dziennym. Wysokie przeszklenia i wielkoformatowe drzwi przesuwne pozwoliły uzyskać wrażenie wolności w przestronnym wnętrzu. Słońce podróżujące od okna do okna dostarczy mieszkańcom dobrego samopoczucia i energii, a zielone widoki będą inspiracją do relaksu i pozwolą zatrzymać się i odpocząć po całym dniu miejskiego życia.

Kolektorska-5-Okna-drewniano-aluminiowe-Internorm

Balkon otulony fasadą ze szkła

Aby zwiększyć powierzchnię balkonu i przeszkleń, kompozycja salonu została przełamana dodatkowym wcięciem. Wnętrze uzyskało ciekawszy kształt, a balkon zyskał dodatkową przestrzeń na spędzanie wolnego czasu. Balkon połączono z salonem drzwiami przesuwnymi HS 330 ze wszystkich trzech stron. Dzięki temu tworzą spójną całość, a płaski próg drzwi przesuwnych sprawia, że po otwarciu powierzchnia podłogi i posadzki balkonowej łączą się w jedną kompozycję otwartą na otoczenie zieleni.

Okna drewniano-aluminiowe – klasyka w nowoczesnej odsłonie

Drewniane okna to wyjątkowy akcent dodający wnętrzom nuty uniwersalizmu i luksusu. Doskonale komponują się z panoramą zieleni, a całość dopełnia szlachetny zapach drewna.

HF310_HP_16112015

Drewno, doskonały materiał dla okien od strony wnętrza, zapewnia wysoką izolacyjność termiczną i stabilność okien. Dlatego właśnie ten materiał tworzy wewnętrzną stronę ramy drzwi przesuwnych HS 330 i okien rozwierno-uchylnych HF 310, które w apartamentach przy Kolektorskiej sięgają od podłogi aż po sufit. Niewiele otwieralnych okien na rynku osiąga podobne wymiary – dzięki odpowiednio stabilnej konstrukcji ramy i skrzydła okna Internorm mogą osiągać nawet 2,8 m wysokości.

Drzwi_przesuwne_HS330

Aluminium stanowi doskonałą ochronę drewna przed warunkami atmosferycznymi. Zintegrowane w oknach HF 310 i HS 330 stanowi zewnętrzną nakładkę zabezpieczającą przed wilgocią i zniekształceniami. Doskonałe współgra wizualnie z metalową fasadą, podkreślając nowoczesny charakter budynku.

Drzwi wejściowe zlicowane ze ścianą – minimalistyczny akcent

Dodatkowym akcentem wzorniczym było zastosowanie w apartamentach drzwi wejściowych HT 410 marki Internorm. Dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji z drewna i aluminium drzwi mają charakter bezprzylgowy, co sprawia, że licują się z powierzchnią ściany w jednej płaszczyźnie. Od wewnętrznej strony apartamentu ten minimalistyczny design podkreśla nowoczesny charakter wnętrz.

Kolektorska-10-drzwi-drewniano-aluminiowe

Apartamenty Kolektorska to fuzja ekologii z minimalizmem. Nowoczesny design fasady oraz okien i drzwi tworzy wyjątkowy charakter budynku, a jednocześnie spełnia najwyższe parametry energooszczędności. 

Zdjęcia realizacji do pobrania>>

Kontakt dla mediów

Jesteś redaktorem? Chciałbyś napisać o Internorm, zapraszamy do kontaktu.
  • Karol Niespodziewanski

    Karol Niespodziewanski

    k.niespodziewanski@internorm.com.pl
  • Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

    Polityka prywatności