WIDOWISKOWE NACHYLENIE ZBOCZA

WIDOWISKOWE NACHYLENIE ZBOCZA

W miejscu, w którym las i jezioro tworzą zapierającą dech w piersiach scenerię, powstało 30 nowo wybudowanych prywatnych apartamentów: na nachylonym terenie, wysoko nad jeziorem Traunsee w austriackim Gmunden, biuro Traugott Architektur zaprojektowało osiedle mieszkaniowe składające się z ośmiu przylegających do siebie budynków.

Każdy dom dysponuje trzema piętrami i jednym dodatkowym dwupoziomowym piętrem mieszkaniowym z tarasem na dachu. Białe mury, przejrzysta kompozycja i sięgające sufitu francuskie okna – osiedle charakteryzuje się ponadczasową, nowoczesną formą, która wyróżnia je na tle krajobrazu.

Podczas budowy architekci stanęli przed dwoma wyzwaniami: oprócz zbocza nachylonego pod ekstremalnie dużym kątem, które rodzi wysokie wymagania techniczne, teren charakteryzuje się trudnym dojazdem.

Powstało osiem domów oraz garaż podziemny, położony po stronie zachodniej. Ogólny widok gęstej zabudowy położonej na zboczu jest podkreślony poprzez umiejętne stopniowanie poszczególnych elementów konstrukcji.   Ta struktura składająca się z wielu niewielkich części zyskała poparcie Rady Kompozycji Przestrzennej, lokalnego gremium złożonego z niezależnych architektów, oceniającego jakość architektoniczną i urbanistyczną projektów.

 

Poszczególne mieszkania, znajdujące się w zamkniętej przestrzeni zapewniają prywatność, intymność, oferując jednocześnie wiele przestrzeni otwartych i tworząc jednolity zespół budynków.

Jakość kompozycji osiedla jest kontynuowana wewnątrz zabudowy i stwarza różnorodne możliwości zagospodarowania przestrzeni mieszkalnej. Wszystkie mieszkania dysponują wysokimi frontami okiennymi, dzięki czemu do mieszkań wpada dużo światła. Na wyższych kondygnacjach rozciąga się bajeczny widok na jezioro Traunsee i okolicę. Każda jednostka mieszkalna dysponuje tarasem lub balkonem z widokiem na jezioro, położonym po zachodniej stronie.

 

 Właściciele mieszkań z tarasami mogą do woli korzystać ze słońca i widoku z tarasów umieszczonych na dachu. Mieszkania są tak hojnie obdarzone głównie dzięki wysokim oknom z tworzywa sztucznego i aluminium oraz dzięki 2-poziomowym pokojom, zapewniającym dużo światła również w głębi mieszkań. Wysoką jakość warunków mieszkaniowych uzupełniają: duża przestrzeń wspólna, siłownia w centralnej części osiedla oraz ogólnodostępna przestrzeń rekreacyjna znajdująca się bezpośrednio w pobliżu łąki.

 

Piękny efekt … 

 

PRYWATNE APARTAMENTY NA

SCHLAGENSTRASSE W GMUNDEN

Architekci: Traugott Architektur ZT GmbH

Typ mieszkań: budynki mieszkalne

Wykorzystanie: do celów mieszkalnych

Rok budowy: 2007 - 2010 

Wykorzystano produkt KF405 

 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu