Okna Internorm zawsze z aluminium na zewnątrz

Okna Internorm zawsze z aluminium na zewnątrz

Wygląd i 10 lat gwarancji 

Aluminium jest materiałem bardzo chętnie wykorzystywanym współcześnie przez architektów. Jest sztywne i lekkie, a przy tym odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne i uszkodzenia powierzchniowe. Dzięki swojej surowej elegancji, znacznie lepiej niż drewno czy PCV komponuje się z najmodniejszą już od lat architekturą minimalistyczną czy apartamentami aranżowanymi w pofabrycznych loftach. Nowoczesne metody lakierowania nakładek aluminiowych dają też nieporównywalne z innymi materiałami możliwości dopasowania wyglądu okien do własnych preferencji – można je pomalować na dowolne kolory z palety RAL, różne odcienie metaliczne, a nawet dekoracyjne kolory drewnopodobne z fakturą odwzorowującą skomplikowaną strukturę słojów.

Zalety nakładki aluminiowej w przypadku okien z PCV

Pomimo wszystkich wyżej wymienionych cech, aluminium nie może równać się z PCV jeśli chodzi o poziom izolacyjności cieplnej. Dlatego najlepszą kombinacją jest okno wykonane z PCV z zewnętrzną nakładką aluminiową. Nakładka uszlachetnia wygląd takich okien, jednocześnie sprawiając, że pozostanie on niezmieniony przez długie lata. Zestawy wykonane z samego PCV – pomimo wieloletniego zachowania pełnej funkcjonalności – brzydko się starzeją żółknąc pod wpływem promieni słonecznych, deszczu i mrozu. Więcej o oknach pcv z nakładką aluminiową znajdzie w tej sekcji

Zalety nakładki aluminiowej w przypadku okien drewnianych

Choć aluminium ma mnóstwo zalet, w kwestii izolacyjności termicznej ustępuje również najbardziej tradycyjnemu materiałowi stosowanemu do produkcji okien – drewnu.

Z drugiej strony okna drewniane, skądinąd będące rozwiązaniem sprawdzonym i trwałym, wymagają od swoich właścicieli sporo troski. Aby cieszyć się ich wieloletnim prawidłowym działaniem co kilka lat należy dokonywać ich konserwacji polegającej na zdarciu starej warstwy lakieru papierem ściernym i nałożeniu nowej. Zewnętrzne nakładki aluminiowe pozwalają na pozbycie się niewygodnego problemu z konserwacją przy zachowaniu możliwości obcowania z tradycyjnym, naturalnym materiałem od wewnątrz. W przypadku okien drewnianych nakładka aluminiowa ma jeszcze jedną zaletę – dzięki niej okno zostaje zabezpieczone przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi, co umożliwia rezygnację z mocnych środków impregnujących. Dzięki temu inwestor może w pełni docenić właściwości drewna jako materiału o dobrej przepuszczalności powietrza, co przyczynia się do stworzenia dobrego mikroklimatu w pomieszczeniach. 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu