Minimalizm wiecznie młody!

Minimalizm wiecznie młody!

Niewątpliwie estetyka taka ma ponadczasowy charakter. Wyzbycie się ozdobników na rzecz funkcjonalności sprawia, że architektura minimalistyczna zawsze wygląda dostojnie i nowocześnie, ale to nie wszystko. Największą zaletą projektowania w stylu skandynawskim są jego praktyczne aspekty. 

Dzięki geometrycznym kształtom mebli, we wnętrzach zaprojektowanych w takim stylu znacznie łatwiej utrzymać porządek, a ukrycie większości przedmiotów codziennego użytku w praktycznych schowkach daje mieszkańcom poczucie czystości, porządku i większej przestrzeni.

 

 

 

Projektując dom w stylu minimalistycznym należy również zadbać o detale takie jak okna czy drzwi, aby nie zepsuć efektu całości elementami o nadmiernie bogatych zdobieniach. Odpowiednim przykładem stolarki okiennej idealnie wpasowującego się w styl skandynawski jest HF200 firmy Internorm. Zgodnie z tendencją na ukrywanie, całkowicie schowane są w tym modelu okucia oraz odprowadzenia wody – podkreśla to surową formę okna, znacznie ułatwiając przy okazji utrzymanie go w czystości. Dodatkowo od strony zewnętrznej skrzydło okna oraz jego rama są zlicowane, co nadaje temu modelowi nowoczesny styl.

Jednym z ulubionych materiałów architektów projektujących nowoczesne domy jest aluminium. Niestety, mimo wielu zalet, oferuje ono gorsze parametry izolacyjności cieplnej niż najczęściej stosowane w produkcji okien materiały takie jak PCV czy drewno. W projekcie w stylu skandynawskim piękna forma nie może przysłonić walorów użytkowych. Zgodnie z tą zasadą HF200 wykonano z drewna, od zewnątrz stosując nakładkę aluminiową. Dzięki temu z zewnątrz okno wygląda jak aluminiowe, a drewniana konstrukcja zapewnia izolacyjność cieplną Uw do 0,70W/m2K, pozwalającą zastosować je nawet w domach pasywnych. Zgodnie z najnowszymi tendencjami w architekturze, w tegorocznym katalogu Internorm model ten dostępny jest z narożnikami całoszklanymi, co pozwala kreować jeszcze bardziej rozświetlone wnętrza przy zachowaniu idealnie surowej formy.

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu