Jego wysokość drzwi TOPIC

Jego wysokość drzwi TOPIC

Jego wysokość ma 3 metry

Niezwykła stabilność, precyzja wykonania, bezpieczeństwo i doskonała izolacja termiczna – to właśnie charakteryzuje nowe 3-metrowe drzwi klasy Premium od firmy TOPIC.

W nowo powstających budynkach coraz częściej spotykamy się z coraz większymi wymiarami drzwi wejściowych, które w ten sposób zaczynają tworzyć niezwykle imponujący akcent architektoniczny całego budynku. Szczególnym zainteresowanie cieszą się drzwi, których wysokość przekracza 2,40m. Duża powierzchnia drzwi, a następnie powiększony wymiar skrzydła drzwiowego zwiększa ryzyko, że drzwi szybko utracą swoją pierwotną szczelność i funkcjonalność.

TOPIC

Austriacka firma Topic to członek europejskiego koncernu IFN. Pomimo tego jest to  wciąż  manufaktura, która wykonuje  drzwi na indywidualne zamówienia inwestorów.

Wprowadzając nową gamę drzwi wejściowych o wysokości 3 metrów, austriacka firma TOPIC mówi „Rozmiar ma znaczenie”. Niezwykła stabilność, precyzja wykonania, klasa bezpieczeństwa RC3, a wszystko to połączone z doskonałą izolacyjnością termiczną całych drzwi Ud do 0,62 W/m2k, która idealnie odpowiada na coraz większe zapotrzebowanie na produkty dedykowane do budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego.

Moc detali

Konstrukcja drzwi charakteryzuje się minimalizmem oraz prostotą wykonania. Zamiast pełnej 3 metrowej wysokości wykonuje się element, którego skrzydło drzwiowe jest zintegrowane z nadstawką górną. Wysokość skrzydła drzwiowego wynosi prawie 2,5m, a wraz z nadstawką cała 3 metrowa konstrukcja optycznie tworzy jeden element. „Po zamknięciu drzwi nie ma różnicy pomiędzy skrzydłem drzwiowym, a elementem stałym” – wyjaśnia Piotr Moskal, konsultant w firmie IFTM Internorm, który jest oficjalnym dystrybutorem drzwi TOPIC w Polsce.

Niezwykła okucia

Kolejną zaletą takiej konstrukcji drzwi jest niezwykła łatwość w otwieraniu i zamykaniu drzwi, dzięki unikalnej technologi okuć, którą na pewno docenią Inwestorzy, decydujący się na zakup drzwi wejściowych Austriackiego producenta.

 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu