Energooszczędne drzwi aluminiowe – czy to możliwe?

Energooszczędne drzwi aluminiowe – czy to możliwe?

Aluminium to materiał wymagający w obróbce, ale w zamian oferujący niedostępne innym cechy. Zwykle drzwi wykonane z tego metalu nie charakteryzują się najlepszymi parametrami energooszczędności. Jednak inżynierom Internorm udało się opracować technologię, której efektem są drzwi nie tylko nowoczesne stylistycznie i wytrzymałe ale i bardzo ciepłe.

Portal do komfortu

Jedne z najcieplejszych drzwi aluminiowych Internorm to model AT410, które osiągają współczynnik izolacyjności termicznej na poziomie 0,78 W/m2K. Takie parametry udało się osiągnąć dzięki trzykomorowemu profilowi ramy z 35 mm dociepleniem z poliamidu i pianki izolacyjnej oraz zastosowaniu specjalnych elastycznych uszczelek silikonowych oraz trzykomorowego, izolowanego progu. Efektem tego połączenia są bardzo ciepłe drzwi zewnętrzne, dostępne w olbrzymiej ilości wariantów dla najbardziej wymagających. Drzwi AT 410 mogą być również stosowane w budownictwie pasywnym.

Indywidualny styl

Aluminium samo w sobie jest niezwykle nowocześnie prezentującym się materiałem. W połączeniu ze zlicowaną konstrukcją drzwi, ukazujących się jako jednolita płaszczyzna możemy uzyskać minimalistyczny design, podkreślający najnowocześniejszy charakter nieruchomości. Co ważne, każde drzwi można uzupełnić specjalnymi elementami wzorniczymi obejmującymi przeszklenia z różnego rodzaju szkła, dekoracyjne wytłoczenia i listewki. Dodając do tego ogromny wybór kolorów spośród wzornika RAL, różne rodzaje lakierów (metaliczne, perłowe, sygnałowe, airbrush) oraz będące „kropką nad i” klamki i uchwyty, wśród których można znaleźć nawet takie zaprojektowane przez największe sławy światowej architektury (m.in. Zahę Hadid) otrzymujemy niemal nieograniczone możliwości personalizacji drzwi wejściowych. 

Pewność bezpieczeństwa i komfortu

Już w standardzie aluminiowe drzwi Internorm należą do najbezpieczniejszych w swojej klasie. Seryjnie posiadają pięciopunktowe ryglowanie, na które składają się: rygiel główny, dwa rygle blokujące i dwa antywyważeniowe. Drzwi w standardzie spełniają warunki klasy odporności na włamanie RC2, co potwierdza odpowiedni certyfikat. Dla szczególnie wymagających klientów dostępna jest opcja montażu zamykania automatycznego, mechanicznego, elektrycznego lub integracja z systemami kontroli dostępu inteligentnego budynku przy pomocy np. skanera linii papilarnych. Co ważne drzwi aluminiowe zapewniają także ciszę. Ich poziom izolacyjności akustycznej (R=36dB) pozwala w ciszy i komforcie cieszyć się domowym spokojem.

Szeroki wybór

Drzwi AT410 są absolutną klasą Premium wśród drzwi aluminiowych. Ale nie wyczerpują oferty Internorm, obejmującej linie drzwi aluminiowych stanowiących klasę same dla siebie.  

Linia AT 400 to pierwowzór drzwi AT 410, różni ją tylko niezlicowany design, trochę lepsze parametry cieplne, gdyż izolacyjność cieplna tych drzwi wynosi Ud = 0,75 W/m2K oraz dwa rodzaje wykonania blatu drzwiowego - kanciasty i prostoliniowy z linii home pure oraz styl łagodny, zaokrąglony z linii ambiente.

Linia AT 300 gwarantuje izolacyjność termiczną do 1,0 W/m2K.  Konstrukcja drzwi to trzy warstwy specjalnej płyty, sztywna pianka i aluminiowe nakładki – w efekcie drzwi są ciepłe i ciche. Całkowitą szczelność zapewnia trójkomorowy zaizolowany próg oraz potrójny system silikonowych uszczelek (dla umożliwienia zachowania optymalnej estetyki dostępne także w szarym kolorze). Podobnie jak AT 410 już w standardowej wersji zapewniają poczucie bezpieczeństwa dzięki pięciopunktowemu ryglowaniu oraz zastosowaniu renomowanych wkładek do zamka Winkhaus ( w tym także w wersji antywywierceniowej). Kilkadziesiąt dostępnych modeli, zróżnicowanych pod kątem barwy, wykończeń, zastosowanego oszklenia i uchwytów/klamek daje pełną swobodę wyboru i niemal nieograniczone możliwości personalizacji.

Linią drzwi dostosowaną do hałaśliwych lokalizacji jest AT 200, która zapewnia izolacyjność akustyczną na poziomie 40dB. Również pod względem izolacyjności cieplnej nie sposób im niczego zarzucić, ponieważ Ud wynosi do 1,2 W/m2K osiągnięty dzięki trzykomorowym profilom i przekładkom termicznym z poliamidu i wypełnieniu z pianki termoizolacyjnej, trzykomorowemu progowi również z przekładkami z poliamidu. Także te drzwi posiadają pięciopunktowe ryglowanie zapewniające bezpieczeństwo domu. Nieco łagodniejszy, mniej minimalistyczny styl, połączony z olbrzymią ilością dostępnych wariantów sprawia, że sprawdzają się w bardziej tradycyjnych budowlach.

Jak zatem widać drzwi aluminiowe mogą być nie tylko energooszczędne ale i piękne  i spersonalizowane. W Internorm stworzono konstrukcje ciepłe, zapewniające ciszę, komfort i bezpieczeństwo. Tak jak należy się spodziewać po producencie z ponad 80-letnim doświadczeniem. 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu