DOM JEDNORODZINNY APOLD-WOHNBAU

DOM JEDNORODZINNY APOLD-WOHNBAU

GRA LINII

Już z daleka przyciąga uwagę: prywatny dom przedsiębiorcy budowlanego Andreasa Apolda na południu Niemiec. Andreas Apold, inżynier budownictwa tworzy w rodzinnym zakładzie Apold-Wohnbau GmbH projekty domów jedno- i wielorodzinnych, które realizuje firma wraz z rzemieślnikami. Projekt jego własnego domu wpisuje się w koncepcję nowej interpretacji klasycznego wyglądu domu za pomocą dachu dwuspadowego.

 Dzięki temu trzy piętra budynku są wyraźnie widoczne. Piwnica z garażem oraz wejściem mają ciemną barwę i w tylnej części znajdują się pod ziemią. Dzięki temu pomieszczenia mieszkalne na parterze mają bezpośredni dostęp na zewnątrz. Wyjątkowy wygląd nadaje domowi piętro na poddaszu, które wygląda jakby unosiło się nad zaprojektowanym bardziej w głębi parterem. Asymetryczny dwuspadowy dach ogranicza sześciokątny rozkład pomieszczeń na piętrze na poddaszu w jego górnej części.

Duże wystające części białego budynku zacieniają w lecie obszerne powierzchnie okienne na parterze. Cała masywna konstrukcja została wykonana z cegły. Otynkowana fasada piętra na poddaszu zyskała geometryczną strukturę dzięki wrytym liniom.  Linie te świadczą zarazem o kunszcie rzemieślniczym tej rodzinnej firmy. Różnego rozmiaru okna również harmonijnie współgrają z indywidualnym wyglądem ścian zewnętrznych. 

 Wszystkie okna domu wykonała firma Internorm. Apold-Wohnbau GmbH współpracuje już od 25 lat z firmą Internorm w zakresie budowy swoich domów – i nie bez powodu: Internorm gwarantuje dobre doradztwo i jakość produktu.

 

DOM JEDNORODZINNY APOLD-WOHNBAU GMBH

Projekt i wykonanie: Andreas Apold, Apold-Wohnbau GmbH

Typ budynku: dom jednorodzinny

Wykorzystanie: cele mieszkalne

Rok budowy: 2011

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu