Jakie parapety do białych okien?

Jakie parapety do białych okien?

Dominującym kolorem stolarki okiennej jest biały. Ponieważ jest to barwa uniwersalna dobrze komponująca się właściwie ze wszystkimi innymi kolorami, dopasowując do niej parapety popuścić możemy wodze fantazji. Wszystko jednak w granicach rozsądku.

Pierwszym i najbardziej oczywistym wyborem będzie kolor biały, który nie będzie kontrastował z oknem. To rozwiązanie może jednak niektórym wydawać się nieco zbyt nudne i sterylne, można więc poeksperymentować z innymi kolorami, pod warunkiem, że będą one stonowane.

Wielu ekspertów poleca w takim przypadku parapety drewniane lub z materiału imitującego drewno, które nieco przełamią biel i nadadzą mieszkaniu bardziej ciepłego charakteru. Należy jednak kierować się zasadą harmonii: parapety, jako element wystroju wnętrza, powinny współgrać z resztą wyposażenia, a więc bukowe meble, parkiety czy drzwi warto uzupełnić bukiem, sosnowe sosną, itd.

Popularne są również parapety z jasnego marmuru, lub z podobnego materiału, które powodują, że wnętrze jest nieco wytworne i bardzo eleganckie. W wersji ekonomicznej kamień zastąpić można plastikiem o podobnym wzorze lub pokryć parapet specjalną ozdobna okleiną. 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

5.00 / 5 (2 głosy)