Poradnik

Jakie okna do domów pasywnych

Jakie okna do domów pasywnych

Na Zachodzie budownictwo pasywne od dawna cieszy się dużą popularnością, natomiast w Polsce dopiero zaczyna ją zyskiwać. Każdy, kto interesuje się tym tematem, wie jedno: podstawowym elementem pasywnego domu są odpowiednie okna i drzwi.

Okna pasywne a okna tradycyjne

Okna pasywne a okna tradycyjne

Okna pasywne, dom pasywny, pasywność – z tymi terminami zetknął się chyba każdy, kto w ostatnim czasie planował zakup okien. Skąd bierze się tak duże zainteresowanie produktami pasywnymi? Nie jest to w żadnym razie irracjonalna moda, jak mawiają niektórzy.

Niemieckie domy pasywne

Niemieckie domy pasywne

Niemcy, jako naród dbający o środowisko i wysoce rozwinięty technologicznie, mogą poszczycić się sporym doświadczeniem w konstruowaniu pasywnych domów. W każdym z nich zastosowano szereg rozwiązań, które mają równoważyć zużycie energii – zarówno cieplnej, jak i elektrycznej.

Pasywne okna przesuwne

Pasywne okna przesuwne

Wyróżnikiem współczesnej architektury są nie tylko ostro ścięte kanty, ale przede wszystkim liczne, wielkogabarytowe przeszklenia. Dzięki nim wnętrza stają się bardziej widne, a ponadto sprawiają wrażenie przestronniejszych.

Jakie okna są najlepsze

Jakie okna są najlepsze

Każdy ma indywidualne wymagania dotyczące określonego produktu – nie inaczej jest w przypadku okien. Dla części osób najważniejszy jest ich wygląd, inni zwracają uwagę głównie na zabezpieczenia antywłamaniowe, termoizolacyjność itp. Okna idealne powinny zatem spełniać szereg kryteriów.