Okienne rewolucje

Okienne rewolucje

Po pierwsze innowacyjność

Historia Internorm to historia okiennych innowacji – choćby tak przełomowych dla całej branży jak pierwsze okno z tworzywa sztucznego. Nieustanne nakłady na badania i rozwój doprowadziły do powstania kamieni milowych w rozwoju branży jak okno bez okuć, czy najnowsza, rewolucyjna koncepcja inteligentnych okien i związanego z nimi systemu zarządzania budynkiem.

Inteligentne okno

Niemal wszystkie urządzenia posiadają swoje wersje „smart” - inteligentne telefony to standard, do którego dołączają kolejne dziedziny życia. Lodówka, która sama zamówi jedzenie, ogród, który sam się podleje, czy odkurzacze roboty. To, co  kilkanaście lat temu było jedynie melodią przyszłości dziś nikogo nie dziwi. Teraz do „inteligentnych” rozwiązań dzięki Internorm można zaliczyć także okna.

I-tec SmartWindow to systemowe rozwiązanie, które przy pomocy smartfonu lub tabletu pozwala kontrolować funkcje okien i ich działanie. Dzięki darmowej aplikacji na urządzenia z systemami iOS i Android jest proste i intuicyjne w obsłudze. Nasuwa się pytanie: czym można sterować w oknach? Otóż dzięki wspomnianej już innowacyjności Internorm daje opcje, których nie oferują żadni inni producenci.

Technologie I-tec

I-tec tym skrótem oznaczane są rewolucyjne technologie, którymi charakteryzują się okna tego największego producenta okien w Europie. Jedną z nich jest I-tec Wentylacja – elektroniczny system wentylacyjny zintegrowany z oknami. Pozwala nie tylko na dopływ świeżego, oczyszczanego z alergenów powietrza do budynku, ale dodatkowo zimą odzyskuje ciepło z niego uciekające. Zwiększa to i tak fenomenalne wyniki okien Internorm w zakresie energooszczędności. Zintegrowanie z systemem sterującym domu pozwala zarządzać systemem wentylacyjnym okien.

Kolejną unikalną opcją jest I-tec Zacienienie. Zintegrowane z oknami żaluzje zasilane energią słoneczną, nie tylko nie wymagają instalacji elektrycznej, ale także pozwalają na płynną regulację docierającego do wnętrza światła słonecznego.

Biorąc pod uwagę, że wszystkie okna można połączyć w jeden system, zyskujemy praktyczne narzędzie do kontroli naświetlenia domu, a co za tym idzie także temperatury. Efekt – jednym ruchem palca możemy zamknąć lub otworzyć żaluzje, zmienić poziom zacienienia, regulować przepływ powietrza w wywietrzniku oraz jeśli mamy taką możliwość – włączyć lub wyłączyć oświetlenie w pomieszczeniu.

Uszyty na miarę

System I-tec SmartWindow działa on w oparciu o domową sieć. Jest nie tylko prosty w instalacji i łatwy w obsłudze, ale także można go rozbudowywać o kolejne urządzenia. Przykładowo stacja meteorologiczna pozwoli w pełniejszy sposób dostosować wentylację i zacienienie do aktualnej pogody. W zagwarantowaniu większego bezpieczeństwa pomoże monitoring otwarcia okien, dzięki czemu zawsze będziemy poinformowani, czy wszystkie okna są zamknięte oraz czujnik dymu, ostrzegający przed niebezpieczeństwem pożaru. Dzięki współpracy Internorm z producentami poszczególnych urządzeń, automatycznie są one rozpoznawane przez aplikację a ich instalacja przebiega łatwo i sprawnie.

Komfortowa kontrola

Co daje użytkownikowi taki system inteligentnych okien? Komfort i przyjemność obsługi. Szybko i łatwo można ustawić zapamiętane sceny w pomieszczeniach. Można także stworzyć listę zadań, którą system będzie odtwarzał. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji powtarzających się czynności. Niejako „efektem ubocznym” działania takiego inteligentnego systemu jest oszczędność energii, dzięki automatyzacji i ułatwieniu niektórych czynności. Inteligentne okna Internorm to zatem kolejny krok w kierunku wygody użytkownika. 

           

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu